2012: defensieve aandelen
4 januari 2012 - 11:15u
Dit jaar gaan vooral defensieve aandelen goede resultaten behalen. Ik geloof juist niet in cyclische en property-aandelen.
In 2012 gaan vooral de defensieve aandelen goede resultaten behalen. Binnen de defensieve aandelen valt mijn keuze op: Ahold, Royal Dutch Shell en PostNL.
In cyclische en property-aandelen geloof ik juist niet. Mijn flop-3 bestaat dan ook uit: Wereldhave, Corio, Air France-KLM.
| Marc Langeveld |
Voorspellingen
|
ultimo 2012 |
 "Dat de ECB de geldpersen aanzet is toch wel de verrassing voor 2012 " |
Stand AEX: |
360 |
| Stand Dow Jones: |
13.010 |
| Eurodollar: |
1,20 |
| Goud: |
1950, de geldpersen staan aan dus vlucht naar goud wordt hervat. |
| Olie (WTI, per vat) |
100 |
| ECB-rente: |
0,55 - 0,75% |
| Fed-rente: |
0,25% |
| Tienjarige NL-obligatierente: |
3,00%, de rente normaliseert. |
| Samenstelling van de eurozone: |
Is hetzelfde als nu minus Griekenland. |
| Naam van onze valuta: |
euro |
| President van de Verenigde Staten: |
Obama, hij wint de herverkiezing omdat de Republikeinen alleen maar ruzie onderling maken. |
| Top-3 aandelen |
- Ahold
- Royal Dutch Shell
- PostNL
|
| Flop-3 aandelen |
- Wereldhaven
- Corio
- Air France-KLM
|
| De "bazooka" van 2012: |
De ECB zet de geldpersen uiteindelijk aan. |
| De verrassing voor 2012: |
Dat de ECB eindelijk de geldpersen aan zet en dat aandelen de beste beleggingscategorie zijn. |
| Plus: zet in de goede (rendements)volgorde: eurozone, Groot-Brittannië, Oost-Europa, Verenigde Staten, Japan, BRIC, Afrika, Azië: |
Dit is een zinloze exercitie. De eurozone zit overigens wel in de top). |

Marc Langeveld is mede-oprichter van Antaurus Capital Management, fondsbeheerder van het succesvolle Antaurus Europe Fund. Binnen Antaurus is Langeveld verantwoordelijk voor Macro & Strategie en selecteert hij als Portfolio Manager de aandelenbeleggingen van het Antaurus Europe Fund. Langeveld schrijft zijn columns op IEX op persoonlijke titel.
Professioneel houdt Antaurus posities aan in veel Benelux aandelen. Elk Benelux aandeel wordt beschouwd als een potentieel interessante belegging en alles wat Langeveld schrijft moet vanuit die optiek worden gelezen. De informatie in zijn columns is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Laatste blogposts
15 mei 2012 - 15:32u
Donderdag prijsstelling en vrijdag handel los: Facebook in één klap 100 miljard dollar waard. Misschien dat duurkoop goedkoop wordt?
Meer »
8 mei 2012 - 11:25u
Loont het de moeite om analistenadviezen te volgen? Ik doe een steekproef en wat blijkt... U kunt beter niet naar ze luisteren.
Meer »
8 mei 2012 - 10:58u
"Reacties uittesten van markt én politiek?" Analisten over ware intenties Carlos Slims bod op KPN, die zegt maar 28% te willen.
Meer »